başlık ara
sıralama seçeneği
alfabetik karma
yeni-eski saatli
tarihe göre
/ /

yazar entryleri

hizmet birleştirme ve emeklilik zamanı


başlık içinde ara
sağda solda paylaş
bu başlığın görselleri bu başlığın görseli yok
 1. 01.11.1995 de resmi olarak öğretmenliğe başladım Hizmet birleştirme yaparak ilk sigorat başlangıcım 01.12.1985 0lduğunu öğrendim 1995 e kadar 946 iş günüm çıktı ilk başlangıcım 1985 olduğuna göre 49 yaşımda emekli olmam gerekiyor herhalde 4cli olarakda 6800 civarında iş günüm var (06.11.1995 den beri)
  halen öğretmen olarak çalışıyorum .Maddi sıkıntıya düştüğümden hemen emekli olmak istiyorum.Emekli sonrası çalışmam garanti. Paralı danışmanlar cevap vermek için yüksek meblalarda ücret talep ediyorlar.
  emekli olabilirmiyim? (sicil numaram xxx)
  Saygılar
  gönderen: mehmet

  (iletisimden gonderilen sorular, 9.10.2014 00:46)

 2. en doğrusunu uzman söyler ancak benzer bir durumu yaşadığım için bir açıklama yapmak istedim. yaş nedeni ile belirttiğiniz 49 yaşını beklemek zorunda kalıyorsunuz. priminiz dolmuş görünüyor. bu nedenle isterseniz prim ödemesini durdurup farklı işte çalışabilirsiniz. 49 emeklilik dediğiniz için ancak o yaşta emeklilik için maaş - tazminat gibi hakları alabilirsiniz diye biliyorum.

  (ucanz, 9.10.2014 18:37)


meb sözlük - 2014

hakkında | iletişim | sitemap | RSS

MebSözlük.com sitesi; hiçbir kurum, kuruluş, parti, sendika veya derneğin sempatizanı veya bunların üyesi değildir. Bu sebeple de hiç kimsenin savunucusu veya karşıtı değildir. MebSözlük.com sitesi; Telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Yayınlanan yazıların tamamı üyelerimize ait olup, bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayemiz yoktur. MebSözlük.com sitesi içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden MebSözlük.com ekibi ile irtibata geçiniz.2019
yukarı çık