başlık ara
sıralama seçeneği
alfabetik karma
yeni-eski saatli
tarihe göre
/ /

yazar entryleri

para mutluluk getirmiyor


başlık içinde ara
sağda solda paylaş
bu başlığın görselleri bu başlığın görseli yok
 1. yapılan araştırmalar dünyanın en mutlu ülkelerinin en fakir olanlar olduğunu söylüyor. para peşinde bir ömür tüketiyoruz ve bundan zevk alıyoruz ama para çoğu kere mutluluk getirmiyor. bundan değil mi maddi şeyler için çalışıp didindikten sonra hep hayal kırıklığına uğramamız.

  (matematikkurdu, 5.10.2014 00:11)

 2. Hocam para gerçek sevgi dışında herşeyi getrr. Benm şahsi düşüncem bu. İnsan hem bi gerçek sevgiye hemde paraya sahipse yaklaşma yanasrsın yani :)

  (1babasinifiortmeni, 5.10.2014 11:37)

 3. İnsanların maddiyat peşinde koşması çok ilginç. Para veya mal hırsıyla yapmadıklarını bırakmıyorlar. Bu hengame içinde de gerçekleri es geçiyorlar.

  (edebiyatsever, 5.10.2014 17:24)

 4. Para mutluluk getirir her şey için gerekli günümüzde. Yalnız amaç haline getirildiğinde problem başlar

  (nuray, 5.10.2014 22:17)

 5. para mutluluk getirmiyor diyenler para ile tanışmayanlardır kesinlikle. fakir ülkenin insanlarını farklı şekilde kandırıyorlar. örneğin reenkarnasyona inanıyorlar. bu hayatta ne kadar fakirlik çekiyorsan diğer hayatta o kadar zengin olacaksın diyorlar onlarda inanıyorlar. fakirlikle cahillik aynı kefede diyebiliriz.

  (hayatmatematiktenibaretdegil, 5.10.2014 22:55)

 6. kim görmüş ki açlıktan ölecek bir insanın mutlu olduğunu ya da çocuğuna istediğini alamayan bir babanın mutlu olduğunu gören yoktur eminim. ama sizin dediğinize göre öyle olması gerekiyor. gelişememiş fakir ülke insanları hangi anketlerde mutlu çıkıyor merak ediyorum.

  (bilge adam, 5.10.2014 22:57)


meb sözlük - 2014

hakkında | iletişim | sitemap | RSS

MebSözlük.com sitesi; hiçbir kurum, kuruluş, parti, sendika veya derneğin sempatizanı veya bunların üyesi değildir. Bu sebeple de hiç kimsenin savunucusu veya karşıtı değildir. MebSözlük.com sitesi; Telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Yayınlanan yazıların tamamı üyelerimize ait olup, bilgiyi paylaşmak ve insanlara faydalı olmak dışında hiçbir gayemiz yoktur. MebSözlük.com sitesi içeriği herhangi bir ön denetimden geçmeksizin yayımlanmakta ve doğruluğu garanti edilememektedir. bu web sitesinde yaratabileceği hukuki sakıncalar başta olmak üzere olumsuz bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız lütfen iletişim bölümünden MebSözlük.com ekibi ile irtibata geçiniz.2019
yukarı çık